Biscay është një provincë e komunitetit autonom Baskia, në Spanjë. Biscay ka një popullsi prej 1,159,639 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2,217 km2.

Provinca Biscay
Bizkaia
Popullsia
 • Gjithsej1.159.639

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto