Belfast, New York është një qytet & vend i përcaktuar për statistikë në qarkun Allegany Countyshtetit federal New York, SHBA. Në Belfast , New York jetojnë 837 banorë (2010)[1], dhe dendësia e popullisë është banor/km2 (593 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (1.412 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej (1309 ft).

Belfast, New York
qytet & vend i përcaktuar për statistikë
Location of Belfast, New York
Popullsia
 • Total837

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

ReferimetRedakto

  1. ^ "2010 Demographic Profile Data: Belfast CDP, New York". Profile of General Population and Housing Characteristics: 2010. United States Census Bureau. Marrë më janar 12, 2013. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Belfast , New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale