Bellcaire d'Empordà

komunë në Spanjë


Bellcaire d'Empordà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Bellcaire d'Empordà ka 664 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.68 km2.

Bellcaire d'Empordà
Komunë
Vendndodhja
Bellcaire d'Empordà is located in Spanjë
Bellcaire d'Empordà
Bellcaire d'Empordà

Koordinatat: 42°4′51″V 3°5′46″L / 42.08083°V 3.09611°L / 42.08083; 3.09611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.68 km2
Popullsia 664 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 4′ 51″ Veri

3° 5′ 46″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto