Bellopoja (Besianë)

fshat në Kosovë

Bellopojë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dardhisht.

Bellopojë
Dardhisht
Fshat
Vendndodhja
Bellopojë is located in Kosova
Bellopojë
Bellopojë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 608 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 48′ 40″ Veri

21° 11′ 47″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto