Bemidji, Minnesota është një qytet në qarkun Beltramishtetit federal Minnesota, SHBA. Në Bemidji, Minnesota jetojnë 13431 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 401.4 banor/km2 (1039.6 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 36.62 km2 (14.14 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 416 m (1365 ft).

Bemidji, Minnesota
qytet
Statues of Paul Bunyan and Babe the Blue Ox
Statues of Paul Bunyan and Babe the Blue Ox
Popullsia
 • Gjithsej13.431
Faqja zyrtarewww.ci.bemidji.mn.us

Historia Redakto

Gjeografia Redakto

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Bemidji, Minnesota – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale