Benabarre

komunë në Spanjë

Benabarre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribagorza, të provincës Huesca, në Aragon. Benabarre ka 1197 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 157.14 km2.

Benabarre
Benavarri
Benavarri.JPG
Flamuri i Benabarre
Stema zyrtare e Benabarre
Ribagorza.png
Popullsia
 • Gjithsej1.197
Emri i banorëveBenabarrense
Faqja zyrtarewww.benabarre.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto