Benetússer

komunë në Spanjë

Benetússer është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Sud, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Benetússer ka 14824 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 0.76 km2.

Benetússer
Flamuri i Benetússer
Stema zyrtare e Benetússer
Popullsia
 • Gjithsej14.824
Emri i banorëveBenetussí, benetussina
Faqja zyrtarewww.benetusser.net

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto