Benidorm

komunë në Spanjë

Benidorm është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Baixa, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Benidorm ka 73768 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 38.51 km2.

Benidorm
View over Benidorm, Costa Blanca
View over Benidorm, Costa Blanca
Flamuri i Benidorm
Stema zyrtare e Benidorm
Popullsia
 • Gjithsej73.768
Emri i banorëvebenidormense (es)
Faqja zyrtarehttp://www.benidorm.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto