Bernardo Fernandes da Silva

futbollist brazilian

Bernardo Fernandes da Silva (lindur më 20 Prill 1965) është një ish-futbollist brazilian.

Bernardo
Të dhënat personale
Emri i plotëBernardo Fernandes da Silva
Data e lindjes (1965-04-20) 20 Prill, 1965 (55 vjeç)
Vendi i lindjesSão Paulo, Brazil
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1985Marília
1986-1991São Paulo
1991Bayern München
1992Internacional
1992Santos
1992América
1993-1994Vasco da Gama
1995-1996Corinthians
1995Cerezo Osaka
1997Atlético Paranaense
Ekipi kombëtar
1989Flag of Brazil.svg Brazili5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 5 ndeshje.

StatistikatRedakto

  Brazili
Vite Ndeshje Gola
1989 5 0
Gjithsej 5 0

Lidhje të jashtmeRedakto