Bielsa

komunë në Spanjë


Bielsa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sobrarbe, të provincës Huesca, në Aragon. Bielsa ka 528 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 202.41 km2.

Bielsa
Komunë
noform
Vendndodhja
Bielsa is located in Spanjë
Bielsa
Bielsa

Koordinatat: 42°38′0″V 0°13′0″L / 42.63333°V 0.21667°L / 42.63333; 0.21667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Huesca
Qarku Sobrarbe
Kryetari i Bashkisë Antonio Escalona Estévez (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 202.41 km2
Lartësia 1053 m (m.n.d.)
Popullsia 528 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Belsetán
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 22350
Koordinatat 42° 38′ 0″ Veri

0° 13′ 0″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Bielsa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale