Bigues i Riells

komunë në Spanjë

Bigues i Riells është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Bigues i Riells ka 8755 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 28.6 km2.

Bigues i Riells
Bigues i Riells. Bigues. El Rieral de Bigues, el Turó, Mont Paradís i Can Barri.JPG
Popullsia
 • Gjithsej8.755

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto