Hape menynë kryesore
Vendndodhja e Biharit në Indi

Bihari është shtet verior i Indisë me popullësi rreth 103 milion. Kryeqyteti i Biharit është Patna, dhe gjuhët zyrtare jane Hindi dhe Urdu.[1]


BurimeRedakto

  1. ^ "Faqja zyrtare e Biharit". Arkivuar nga origjinali më 8 shkurt 2010. Marrë më 20 tetor 2012.  Një parametër i panjohur |url-status= është injoruar (ndihmë)