Bihari është shtet verior i Indisë me popullësi rreth 103 milion. Kryeqyteti i Biharit është Patna, dhe gjuhët zyrtare jane Hindi dhe Urdu.[1]

Vendndodhja e Biharit në Indi


BurimeRedakto

  1. ^ "Faqja zyrtare e Biharit". Arkivuar nga origjinali origjinali më 8 shkurt 2010. Marrë më 20 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)