Bistrova

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Beratit
Bistrovica
Fshat
Shteti: Shqipëria
Qarku: {{{Qarku}}}
Rrethi: Rrethi i Ura Vajgurore
Bashkia: Bashkia Ura Vajgurore
Popullsia: 320 banorë
Targat e automjeteve: {{{Shenjë dalluese}}}
Përdorimi i stampës


Bistrova është një fshat në Rrethin e Ura VajguroreShqipëri.

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

Ekonomi eshte perbere kryesisht nga blegtoria dhe bujeqesia.Karakteristike e vendit eshte edhe qershia e bistrovices.

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto