Skrevani

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Beratit


Skrevani është një fshat në Rrethin e BeratitShqipëri që përfshihet në Bashkinë e Urës Vajgurore.

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto