Njësia administrative Ura Vajgurore

Bashki në Shqipëri
(Përcjellë nga Bashkia Ura Vajgurore)
Njësia administrative Ura Vajgurore
Q. i Beratit > Rr. i Beratit > Njësia administrative Ura Vajgurore
Administrata
Shteti Flag of Albania.svg Shqipëria
Qarku Qarku i Beratit
Rrethi Rrethi i Beratit
Kryetari i bashkisë Syrja Ormënaj (PS)
61 · Bashkitë e Shqipërisë

Bashkia Ura Vajgurore është njëra nga dy bashkitë e Rrethit të Beratit që bën pjesë në Qarkun e Beratit.

Bashkia Ura Vajgurore përfshin nën administrimin e saj qytetin e Urës Vajgurore dhe fshatrat Bistrovë, Guri i Bardhë, Konisbaltë, Pashalli, Vokopolë, Skrevan.

VendbanimeRedakto


BurimetRedakto

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto