Hape menynë kryesore

Koordinatat: 40°24′V 19°34′L / 40.40°V 19.57°L / 40.40; 19.57

link={{{të çon}}}

Rrethi i Beratit është një nga 36-të rrethet e Shqipërisë dhe gjendet në Qarkun e Beratit. Rrethi i Beratit ka 128,000 banorë (sipas regjistrimit të vitit 2004), një sipërfaqe prej 939 km² dhe kryeqendër Beratin.

Ndarja AdministrativeRedakto

Shiko edheRedakto