Bláskógabyggð

komunë në Islandë

Bláskógabyggð (islandisht: Bláskógabyggð), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugore.

Bláskógabyggð
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej931
{{{postal_code_type}}}
840

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto