Bláskógabyggð

komunë në Islandë

Bláskógabyggð (islandisht: Bláskógabyggð), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugore.

Bláskógabyggð
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Jugor
Provinca Zona Jugore
Kryetari i komunës Valtýr Valtýsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3,300 km2
Popullsia 931 banorë
Dendësia 0.28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 840

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto