Bolivar, New York

Qytezë në Nju Jork, Shtetet e Bashkuara

Bolivar, New York (Bolivar, New York) është një qytet në qarkun Alleganyshtetit federal New York, SHBA. Në Bolivar, New York jetojnë 2189 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 23.6 banor/km2. Qyteti ka një sipërfaqe prej 92.91 km2 .

Bolivar, New York
Bolivar, New York
qytet
Wine Celler, Pleasant Valley, N.Y.
Wine Celler, Pleasant Valley, N.Y.
Popullsia
 • Gjithsej2.189
Faqja zyrtarewww.townofbolivar.com

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Bolivar, New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale