Bolulla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Baixa, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Bolulla ka 421 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.6 km2.

Bolulla
Flag of Bolulla
Official seal of Bolulla
Population
 • Total421
Demonym(s)Boluller, bolullera

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Bolulla – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale