Bolungarvík

komunë në Islandë


Bolungarvík (islandisht: Bolungarvíkurkaupstaður), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Fjordet Perëndimore, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Veriperëndimore.

Bolungarvík
Bolungarvíkurkaupstaður
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Fjordet Perëndimore
Provinca Zona Veriperëndimore
Udhëheqës Elías Jónatansson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 109 km2
Popullsia 950 banorë
Dendësia 8,72 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 415

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto