Bolvir

komunë në Spanjë


Bolvir është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cerdanya, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Bolvir ka 393 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.34 km2.

Bolvir
Komunë
Vendndodhja
Bolvir is located in Spanjë
Bolvir
Bolvir

Koordinatat: 42°25′V 1°53′L / 42.417°V 1.883°L / 42.417; 1.883

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Cerdanya
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.34 km2
Popullsia 393 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Bolvir – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale