Borgarbyggd

komunë në Islandë


Borgarbyggð (islandisht: Borgarbyggð), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Perëndimor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Veriperëndimore.

Borgarbyggd
Borgarbyggð
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej3.535
{{{postal_code_type}}}
310, 311, 320

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto