Braillova

fshat në Maqedoni
Braillova
Fshat
noform
Vendndodhja
Braillova is located in Maqedonia e Veriut
Braillova
Braillova
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Dollnen
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 682 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 7505
Prefiksi (+389) 048
Targa PP
Koordinatat 41° 28′ 36″ Veri

21° 27′ 41″ Lindje

Popullsia 227 banorë (2002)