Breda, Girona

komunë në Spanjë


Breda, Girona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Breda, Girona ka 3781 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.09 km2.

Breda, Girona
Komunë
Vendndodhja
Breda, Girona is located in Spanjë
Breda, Girona
Breda, Girona

Koordinatat: 41°45′V 2°33′L / 41.750°V 2.550°L / 41.750; 2.550

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Selva
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.09 km2
Popullsia 3781 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto