Breiddalshreppur

komunë në Islandë
(Përcjellë nga Breiðdalshreppur)


Breiðdalsvík (islandisht: Breiðdalshreppur), është një qytet i ri për peshkim dhe komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Lindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Verilindore.

Breiddalshreppur
Breiðdalshreppur
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej187
{{{postal_code_type}}}
760
Faqja zyrtarebreiddalur.is

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto