Breiddalshreppur

komunë në Islandë
(Përcjellë nga Breiðdalshreppur)


Breiðdalsvík (islandisht: Breiðdalshreppur), është një qytet i ri për peshkim dhe komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Lindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Verilindore.

Breiðdalshreppur
Breiðdalshreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Lindor
Provinca Zona Verilindore
Kryetari i komunës Páll Baldursson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 452 km2
Popullsia 187 banorë
Dendësia 0.41 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 760
Faqja Zyrtare breiddalur.is

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto