Bukuroshe Kokalari (lindi më 5 Gusht, 1940) është një aktore shqiptare e filmit dhe teatrit Zihni Sako në Gjirokastër. Ajo është gjithashtu bashkëshortja e aktorit Bernard Kokalari.[1]

Filmografia Redakto

Referime Redakto

  1. ^ "Bukuroshe Kokalari - Kinematografia Shqiptare Archives". Kinematografia Shqiptare - Sporti. Marrë më 2022-02-04.