Burgajeti

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Dibrës

Burgajeti është një fshat në Rrethin e MatitShqipëri.

Burgajeti

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Burgajeti është vendlindja e Mbretit Zogu I të Shqiptarisë dhe vendi i origjinës së familjes Zogu.

Shih dhe këtëRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto