Caldes de Montbui

komunë në Spanjë

Caldes de Montbui është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Caldes de Montbui ka 16159 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 37.94 km2.

Caldes de Montbui
Caldes-montbui-7003-01.jpg
Stema zyrtare e Caldes de Montbui
Popullsia
 • Gjithsej16.159
Emri i banorëveMontbuienc, montbuienca

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto