Campdevànol

komunë në Spanjë


Campdevànol është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ripollès, të provincës Girona, në Katalonia. Campdevànol ka 3477 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32.62 km2.

Campdevànol
Qytet
Vendndodhja
Campdevànol is located in Spanjë
Campdevànol
Campdevànol

Koordinatat: 42°13′V 2°10′L / 42.217°V 2.167°L / 42.217; 2.167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Ripollès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.62 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto