Campins

komunë në Spanjë


Campins, Barcelona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Campins, Barcelona ka 507 banorë (2011).

Campins, Barcelona
Komunë
Vendndodhja
Campins, Barcelona is located in Spanjë
Campins, Barcelona
Campins, Barcelona

Koordinatat: 41°43′V 2°28′L / 41.717°V 2.467°L / 41.717; 2.467

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 507 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.campins.cat

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto