Capolat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Capolat ka 76 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34.13 km2.

Capolat
Popullsia
 • Gjithsej76

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  •   Commons: Capolat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale