Castellar del Riu është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Castellar del Riu ka 154 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32.74 km2.

Castellar del Riu
Pi de les tres branques, considered a symbol of the united Catalan Countries
Pi de les tres branques, considered a symbol of the united Catalan Countries
Popullsia
 • Gjithsej154
Emri i banorëveCastellanenc
Faqja zyrtarewww.castellardelriu.cat

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto