Catalina Cruz (e lindur më 13 shtator 1979, në Cleveland, Ohio) është aktore pornografike amerikane.

Catalina Cruz
Catalina Cruz 2011.jpg
Ditëlindja: (1979-09-13) 13 Shtator, 1979 (43 vjeç)
Vendlindja:Cleveland, Ohio
Masa:32D-23-33
Gjatësia:1.6 m
Gji natryror:jo
Etnika:latine
Pseudonim(et):JennaZ
Faqja zyrtare

Ajo e përshkruan veten si një modele fitnesi e tërbuar seksualisht. E lindur në Ohio, ajo tani jeton në Arizonë që të jetë afër punës së saj. Ajo e filloi karrierën nën pseudonimin JennaZ në nëntorin e vitit 2000. Kur filloi të publikonte për herë të parë foto lakuriqe, ajo ende ishte një C cup (32C-22-33) - masa aktuale e gjinjve të saj është së paku DD. Pastaj ajo e ndryshoi emrin nga JennaZ në Catalina Cruz. Ajo bën foto dhe video solo, femër-femër dhe mashkull-femër.

Përpos websajtit të saj, ajo ka edhe një websajt tjetër, www.licensetoblow.com, ku ajo u mëson vajzave të tjera artin e fellatios. Si JennaZ, ajo është paraqitur në këto revista: MuscleMag International, American Curves, dhe Splat Magazine.

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Catalina Cruz – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale