Chalamont

komunë në departamentin Ain, Francë

Chalamont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Chalamont ka një popullsi prej 2409 banorë dhe sipërfaqe 32.88 km², me një dendësi prej 73 banor/km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto