Cheste është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Hoya de Buñol, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Cheste ka 8127 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 71.4 km2.

Cheste
Cheste xxiv agosto mmxiii 09.JPG
Localització de Xest respecte del País Valencià.png
Popullsia
 • Total8.127
Demonym(s)Chestano/a
Faqja zyrtarewww.cheste.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto