Cinctorres

komunë në Spanjë


Cinctorres është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ports, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Cinctorres ka 498 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34.9 km2.

Cinctorres
Komunë
noform
Town Hall.
Stema_figura
Vendndodhja
Cinctorres is located in Spanjë
Cinctorres
Cinctorres

Koordinatat: 40°35′V 0°13′P / 40.583°V 0.217°P / 40.583; -0.217

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Ports
Kryetari i Bashkisë Antonio Ripollés Ortí (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.9 km2
Lartësia 907 m (m.n.d.)
Popullsia 498 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cinctorrà
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12318
Faqja Zyrtare www.cinctorres.com

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto