Colomers

komunë në Spanjë


Colomers është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Colomers ka 196 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.3 km2.

Colomers
Komunë
Vendndodhja
Colomers is located in Spanjë
Colomers
Colomers

Koordinatat: 42°5′10″V 2°59′18″L / 42.08611°V 2.98833°L / 42.08611; 2.98833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.3 km2
Popullsia 196 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 5′ 10″ Veri

2° 59′ 18″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Colomers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale