Colorado Springs, Colorado (City of Colorado Springs) është një qytet në qarkun El Pasoshtetit federal Colorado, SHBA. Në Colorado Springs, Colorado jetojnë 416427 banorë (2010)[1]. Qyteti ka një sipërfaqe prej 482.1 km2 (194.7 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej (6035 ft).

Colorado Springs, Colorado
City of Colorado Springs
qytet
Colorado Springs with the Front Range in background
Colorado Springs with the Front Range in background
Flamuri i Colorado Springs, Colorado
Popullsia
 • Gjithsej416.427
Faqja zyrtarewww.springsgov.com

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Colorado Springs, Colorado – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale