Corçà

komunë në Spanjë


Corçà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Corçà ka 1317 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.31 km2.

Corçà
Komunë
Vendndodhja
Corçà is located in Spanjë
Corçà
Corçà

Koordinatat: 41°59′14″V 3°0′54″L / 41.98722°V 3.01500°L / 41.98722; 3.01500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.31 km2
Popullsia 1317 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 59′ 14″ Veri

3° 0′ 54″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Corçà – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale