Corrèze

departament në Francë

Corrèze është një departament francezrajonin Limousin në Jug-Perëndim të Francës. Prefektura e tij është Tulle dhe qyteti i tij më i populluar Brive-la-Gaillarde.

Corrèze
Location of Corrèze
Popullsia
 • Gjithsej241 247

HistoriaRedakto


GjeografiaRedakto


DemografiaRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto