Cortes de Pallás

komunë në Spanjë


Cortes de Pallás është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valle de Cofrentes, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Cortes de Pallás ka 974 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 234.63 km2.

Cortes de Pallás
Komunë
noform
Vendndodhja
Cortes de Pallás is located in Spanjë
Cortes de Pallás
Cortes de Pallás

Koordinatat: 39°14′35″V 0°56′33″P / 39.24306°V 0.94250°P / 39.24306; -0.94250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Valle de Cofrentes
Kryetari i Bashkisë Alberto Sáez (2003)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 234.63 km2
Lartësia 450 m (m.n.d.)
Popullsia 974 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cortesano, na
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46199
Koordinatat 39° 14′ 35″ Veri

0° 56′ 33″ Perëndim

Faqja Zyrtare personal.telefonica.terra.es/web/cp/

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto