Cotes, Valencia

komunë në Spanjë

Cotes, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Cotes, Valencia ka 378 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.3 km2.

Cotes, Valencia
Popullsia
 • Gjithsej378
Emri i banorëveCoter, cotera
Faqja zyrtarejust.gva.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto