Cox, Alicante

komunë në Spanjë

Cox, Alicante është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega Baja del Segura, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Cox, Alicante ka 6642 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.6 km2.

Cox, Alicante
Stema zyrtare e Cox, Alicante
Popullsia
 • Gjithsej6.642
Emri i banorëveCojense

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto