Cristian Daniel Ledesma

futbollist italian

Cristian Daniel Ledesma (lindur më 24 Shtator 1982Moron, Buenos Aires) është një futbollist profesionist i cili luan në Itali me skuadrën e LazioSerie A si mesfsuhor qëndre. Pavarësisht se ka lindur në Argjentinë, Ledesma ka edhe nënshtetësi italiane dhe ka luajtur me kombëtaren italiane në vitin 2010.

Cristian Ledesma
Ledesma Lazio Fiorentina.JPG
Të dhënat vetjake
Emri i plotëCristian Daniel Ledesma
Datëlindja (1982-09-24) 24 Shtator 1982 (40 vjeç)
VendlindjaMoron, Buenos Aires, Argjentinë
Gjatësia1.80 m (5 ft 11 in)[1]
PozicioniMesfsuhor qëndre
Të dhënat e klubit
Skuadra aktuale
Lazio
Numri24
Karriera rinore
1997–2001Boca Juniors
Senior career*
VitetSkuadraParaqitjet(Golat)
2001–2006Lecce126(4)
2006–Lazio282(13)
Kombëtarja
2010Italia1(0)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

ReferimeRedakto

  1. ^ "24 Cristian Daniel Ledesma" (në anglisht). Transfermarket. Marrë më 16 prill 2014.