Cucurbita
Cucurbita
Cucurbita
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Cucurbitales
Familja: Cucurbitaceae
Grupi: Cucurbita
Anëtarët

Lista e anëtarëve

Cucurbita është grup në familjen Cucurbitaceae.

Lista e anëtarëveRedakto

  • Cucurbita digitata
  • Cucurbita ficifolia
  • Cucurbita foetidissima -
  • Cucurbita maxima
  • Cucurbita mixta
  • Cucurbita moschata
  • Cucurbita okeechobeensis
  • Cucurbita palmata
  • Cucurbita pepo - Kungulli

Shiko dhe këtëRedakto

Cucurbita në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Cucurbitaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale