Cuscuta
Cuscuta europaea bgiu.jpg
Cuscuta
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Solanales
Familja: Convolvulaceae
Grupi: Cuscuta
Anëtarët

Lista e anëtarëve

Kuskuta është grup i familjes Convolvulaceae.

Lista e anëtarëveRedakto

Shiko dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Familja Convolvulaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


  Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.