Dabjani

fshat në Maqedoni
Dabjani
Fshat
Vendndodhja
Dabjani is located in Maqedonia e Veriut
Dabjani
Dabjani
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Dollnen
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 594 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 7504
Prefiksi (+389) 048
Targa PP
Koordinatat 41° 25′ 38″ Veri

21° 21′ 57″ Lindje

Popullsia 0 banorë (2002)