Dalabyggd

komunë në Islandë
(Përcjellë nga Dalabyggð)

Dalabyggð (islandisht: Dalabyggð), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Perëndimor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore veriperëndimore.

Dalabyggd
Dalabyggð
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej673
{{{postal_code_type}}}
370, 371
Faqja zyrtaredalabyggd.is

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto