Dalabyggd

komunë në Islandë
(Përcjellë nga Dalabyggð)

Dalabyggð (islandisht: Dalabyggð), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Perëndimor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore veriperëndimore.

Dalabyggð
Dalabyggð
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Perëndimor
Provinca Zona Veriperëndimore
Kryetari i komunës Sveinn Pálsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2,421 km2
Popullsia 673 banorë
Dendësia 0.28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 370, 371
Faqja Zyrtare dalabyggd.is

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto