Dallas

Gjendeni te artikulli Dallas - shtet federal në SHBA. Për shprehjet e ngjashme në shkrim, kuptim apo tingëllim, shikoni këtu.

Dallas [ˈdɛləs] është një qytet i madh në Shtetin Federal Texas, (ShBA). Ai është qyteti i tretë pas Houston dhe San Antonio për nga madhësia në shtetin federal të Texasit. Dallas së bashku me Fort Worth formojnë një qendër biznesi, finance dhe industrie.

Dallas
Dallas
Qytet
Pamje nga Dallas
Pamje nga Dallas
Popullsia
 • Gjithsej(2.010) 1,197,816
Faqja zyrtareDallas

Historia Redakto

Gjeografia Redakto

Demografia Redakto

Ekonomia Redakto

Kultura Redakto

Politika Redakto

Lidhje të jashtme Redakto