Dalvíkurbyggð (islandisht: Dalvíkurbyggð), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Verilindor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore verilindore.

Dalvíkurbyggd
Dalvíkurbyggð
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej1.867
{{{postal_code_type}}}
620, 621

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto